Drobečková navigace

Úvod > Kurzy

Kurzy

Způsob provedení kurzů a certifikáty

Jak pracujeme?

V našich kurzech se nudit nebudete. Pracujeme se zážitkem, na který se nezapomíná. Vše je prováděno vyváženou a prověřenou formou výuky, nácviků a simulací.

Reflektujeme cílovou skupinu, pro kterou je kurz realizován, a tak je kurz vždy na míru podle specifických požadavků, možností a schopností účastníků.

Nejdříve s Vámi zvládneme základní teorii nutnou k pochopení principu toho, co se chystáte dělat.

Proč s tím „ztrácíme“ čas? Jednoduše proto, že poté budete vše schopni provádět efektivněji a když to zrovna nepůjde podle plánu, tak budete mít daleko větší potenciál situaci vyřešit „nestandardně“ a improvizovat.

Druhou částí je pochopitelně nácvik, opakovaný a zrychlující se, a přesto metodicky vedený a pokaždé s okamžitou zpětnou vazbou. Už v této fázi získáte všechny potřebné dovednosti.

Proč tedy dále ztrácíme čas simulacemi? V nečekaných simulacích si naučené a nacvičené dovednosti ukotvíte a prostřednictvím zážitku si je nezapomenutelně vryjete do paměti. Kombinací různých stresorů se tak naučíte rychle a efektivně řešit obtížné a mnohdy ohrožující situace. Po každé simulaci pochopitelně nesmí chybět cílená zpětná vazba.

Naše kurzy realizujeme formou:

Workshop

Kratší, obvykle jednodenní kurzy a školení, většinou zaměřené na specifickou problematiku. Plné simulace jsou zde nahrazeny pečlivě vybranými mikrosimulacemi.

QRT-Quick Reaction Training

Minimálně dvoudenní kurz, který obsahuje všechny výše zmíněné prvky tedy základní teorii, nácviky i simulace ve specifickém kontextu. Doporučujeme tzv. 2,5 denní verzi, tedy prodloužený víkend.

QRST-Quick Reaction Stress Training

Minimálně 2,5 denní verze kurzu s maximálním zážitkem. Průběh kurzu je zasazen do legendy a veškerý čas tak je podřízen zadanému úkolu a vybranému prostředí. Na kurzu je psychology prováděna supervize a účastníkům jsme tedy schopni poskytnout vodítka k dalšímu osobnímu rozvoji. Doporučujeme kurz v trvání 3-5 dnů.